Український центр громадянських ініціатив «Світло»

Візит до Криму делегації мерів муніципалітетів Республіки Македонія

Лого Свет копияСімферопольська міська  громадська організація «Світло» реалізує проекти, пов’язані з культурним та громадськім обміном між Кримом та країнами Європи.

Так, зараз громадська організація «Світло» за сприянням  Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд». Один з напрямків цього проекту – посилення співпраці  між кримськими містами та їх європейськими побратимами. Однак, як показує практика, в Криму є дуже мало прикладів реальної співпраці міст – побратимів. В основному усі заходи мають декларативний характер. Крім того, тільки великі або курортні міста Криму, мають побратимів в Європі. Маленькі міста з сільських районів Криму ніяк не долучені до руху побратимства та взаємодії с європейськими містами.

Тому громадська організація «Світло», спільно з громадською організацією «Центр планування розвитку Північно-Східного регіону» Республіки Македонія, 24-27 квітня 2012 року організовувала візит та приймала в Криму делегацію з  мерів муніципалітетів Республіки Македонія та представників македонських НУО.

Республіка Македонія має багато спільних рис з Кримом. Це практично однаковий рівень економічного розвитку, дуже схожі культурні та соціальні традиції, бажання рухатися у бік ЄС. Крім того, Республіка Македонія з 2004 року має статус кандидата до Європейського Союзу. Також досвід Македонії з плідної співпраці з ЄС є актуальним для Криму та України.

У візиту прийняли участь мери п’яти македонських  муніципалітетів: Кріва Паланка (Kriva Palanka), Куманово (Kumanovo), Ліпково (Lipkovo), Кратово (Kratovo) та Старо Нагорічане (Staro Nagoricane).

У ході візиту були проведені зустрічі з муніципалітетами м. Білогірськ та м. Старий Крим та їхніми мерами: Альбертом Кангієвим та Петром Котюком. Білогірськ та Старий Крим – це невеликі кримські міста, віддалені від курортних та промислових  центрів півострова. І ця зустріч – практично їх перший крок до взаємодії з європейськими містами. Між цими кримськими та македонськими  містами у найближчий час будуть підписані угоди щодо співпраці та розвитку. Македонські партнери мають доступ до фондів ЄС та бажають реалізовувати спільні проекти з кримськими містами у галузях енергозбереження та енергоефективності, а також використання відновлюваних джерел енергії.

Крім того, відбулася зустріч македонської делегації з представниками науки та культури Криму у Таврійському Національному Університету. Македонська сторона має зацікавленість у використанні розробок кримських вчених (наприклад, розробок з використання геліосистем у муніципальному господарстві). Також обговорювались питання культурної співпраці між кримськими та македонськими університетами. На зустрічі були присутні ректор ТНУ ім. В.І. Вернадського Микола Багров, Постійний Представник Президента України в Криму Віктор Плакіда та представники кримських НУО.

Таким чином, приклад громадської організації «Світло» засвідчує, що громадські організації України мають великі можливості для розвитку проєвропейського руху у нашої країні. Українські громадські організацій мають брати на себе ініціативу у реалізації спільних з європейськими НУО проектів, спрямованих на євроінтеграцію. Як правило, місцеві органі влади та ЗМІ будуть сприяти цьому процесу, діючи дуже мобільно та дієво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Про нас

ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло»
— неприбуткова незалежна громадська організація створена в 2005 році. В організації на постійної основі працює 5 осіб. Організація об’єднує близько 100 волонтерів. Географія проектів що реалізує ГО «Світло» охоплює Південні та Східні області України. За останні 5 років при підтримці міжнародних донорів ГО «Світло» реалізувала 20 суспільно важливих проектів.