Український центр громадянських ініціатив «Світло»

Стислі підсумки проекту «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України»

В квітні 2013 року закінчився проект «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України», який був підтриманий Програмою ЗМІ Міжнародного Фонду «Відродження».

Зміст проекту: створення, запуск та адміністрування сайтів для 16-ти районних друкованих ЗМІ Кіровоградської, Вінницької, Черкаської та Полтавської областей. Проведення тренінгів для 16-ти фахівців районних ЗМІ з адміністрування сайтами та управління контентом. Розповсюдження методичного посібника для редакцій сільських та інших газет Кіровоградської, Вінницької, Черкаської та Полтавської областей, щодо створення та управління власним WEB-сайтом та особливостей роботи ЗМІ в Інтернеті.

У ході проекту був здійснений відбір (за сумарним накладом та тривалістю існування) 16 районних ЗМІ Центральної України, яким були створені WEB-сайти, а також їх представники відвідали тренінг-семінар та пройшли навчання щодо адміністрування цих WEB-сайтів.

Для сайтів розроблена та налаштована система управління конвентом, придбаний хостінг терміном один рік.

З усіма газетами, що беруть участь у проекті, узгоджені дизайн, наповнення та структури сайтів.

На даний момент працюють усі 16 WEB-сайтів. Постійно обновлюється інформація та змінюється контент у 6 WEB-сайтів. Ще 6 WEB-сайтів впродовж квітня наповнюють контентом їх власники.

Загалом, районні печатні ЗМІ Центральної України проявили високий рівень інтересу до цього конкурсу. Ми отримали 29 заявок, але з них 13 видань мали виражений рекламний  або політичний характер, тому не пройшли відбір. У додатках представлені анкети газет.

Також у конкурсі бажали взяти участь районі видання з Харківської та Луганської областей. Тому наша організація планує у наступному році за власні кошти зробити ще 2 безкоштовних WEB-сайти для цих видань, що не пройшли конкурсний відбір тому що вони представляють інші області.

20.11.2012р. (Кіровоградська область, м. Кіровоград, ІА «Інформаційний прес-клуб реформ») відбулася Skype-презентація проекту для представників ЗМІ України

Презентацію проекту  відвідали представники 8 місцевих ЗМІ 4 представників кримських ЗМІ та один з учасників проекту – газета «Діалог». Модератори з Прес-клубу у Кіровограді презентували проект, організатори проекту – ГО «Світло» – зі Сімферополя, за допомогою Skype, провели відповіли на запитання представників кіровоградських  ЗМІ. Представник газети «Діалог» розповіла про мотивацію участі у цьому проекті, враження від тренінгу та сподівання на майбутнє їх видання у електронному форматі.

На презентацію були розкриті мета, завдання та основні подальші заходи, передбачені цим Проектом.

03.11.2012р. – 04.11.2012р. (м. Ялта) відбувся тренінг-семінар.

03 – 04 листопада 2012 р. у м. Ялта відбувся семінар-тренінг, який  був присвячений навичкам адміністрування сайтів, особливостям управління сайтом газети чи іншого ЗМІ, новим Інтернет-медіа.

Участь у тренінгу була безкоштовною, організатори забезпечили учасників роздатковими матеріалами, проживанням та харчуванням під час тренінгу.

Тренінг відвідали 30 учасників – представники тих ЗМІ, які будуть приймати участь у проекті по створенню web-сайтів та інших місцевих  ЗМІ та НУО.

Реакція аудиторії була позитивною. Учасники відмітили, що отримали цікаву та корисну інформацію.

04  листопада 2012р. відбулися практичні заняття у рамках цього тренінгу, для повторення пройденого матеріалу по адмініструванню web-сайтів та праці із системами по управлінню медійним контентом.

У ході проекту за допомогою телефону та електронної пошти було надано 38 консультації представникам районних газет, що брали участь у проекті, щодо адміністрування створеннях WEB-сайтів.

На даний час проект закінчений. Усі заплановані за звітній період заходи відбулися.

Таким чином, зараз низка районних та сільських ЗМІ з Центру України мають можливість презентувати свій власний контент в Інтернет просторі України, та мають певну площадку  для публікації своїх статей, розміщення новин і взагалі обміну вільними думками.

Крім того, даний процес (впровадження районних / сільських газет в Інтернет простір), актуальний не лише для Центру України, але і для всієї України, і реалізація подібних проектів є серйозним чинником у контролі громад за діями (або бездіяльністю) органів місцевої влади та управління ними.

Основні ефекти від першої частини цього проекту це:

1. Привернення уваги місцевих органів влади і громадськості Центральної України до проблем глибинки.

2. Створення механізму для доступу великих інформагенцій до інформації про перебіг подій у регіонах України.

3. Підготовка  фахівців (з фахівців від кожного ЗМІ, яке бере участь у проекті), які самі зможуть надалі адмініструвати свої сайти.

4. Створення Web-сайтів для районних ЗМІ.

Головні проблеми:

1.Байдужість органів місцевої влади щодо проекту «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної  України» та загалом до проблем, пов’язаних з впровадженням нових медіа та Інтернет для районних ЗМІ.

2. Страх деяких місцевих ЗМІ щодо участі у цьому проекті, тому що вони вважають управління WEB-сайтом дуже важким процесом.

3. Страх деяких місцевих ЗМІ щодо участі у цьому проекті, тому що вони вважають, що WEB-сайт знизить друкований наклад видання.

Рекомендації для виконавців інших подібних проектів:

–                тісніше співпрацювати с місцевими ЗМІ;

–                проводити більше цікавих акцій, яки привернуть увагу кримських  ЗМІ;

–                старатися використовувати мережевий метод роботи із залучення нових активістів до проекту;

–                розширювати географію проекту та охват потенційних цільових груп.

IMG_3727

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Про нас

ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло»
— неприбуткова незалежна громадська організація створена в 2005 році. В організації на постійної основі працює 5 осіб. Організація об’єднує близько 100 волонтерів. Географія проектів що реалізує ГО «Світло» охоплює Південні та Східні області України. За останні 5 років при підтримці міжнародних донорів ГО «Світло» реалізувала 20 суспільно важливих проектів.