Український центр громадянських ініціатив «Світло»

Про нас

Лого Світло оранжГО  "Український центр громадянських ініціатив "Світло" - неприбуткова незалежна громадська організація створена в 2005 році. В організації на постійної основі працює 5 осіб. Організація об’єднує близько 100 волонтерів. Географія проектів що реалізує ГО «Світло» охоплює Південні та Східні області України. За останні 5 років при підтримці міжнародних донорів ГО  «Світло» реалізувала 13 суспільно важливих проектів.

Метою діяльності ГО "Світло" є розвиток відкритого громадянського суспільства в Південних і Східних регіонах України шляхом підтримки та реалізації місцевих громадянських ініціатив. Організація  активно діє у напрямку поширення  новітніх медіа та проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, щодо необхідності  демократичного вибору та впровадження європейських стандартів у життя українського суспільства.

Основними донорами ГО «Світло» у останній час є: 1) Міжнародний Фонд «Відродження» (Європейська програма та Програма «ЗМІ»); 2) Федеральний  Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (EVZ), Німеччина; 3) Благодійна організація STAND Int. (Единбург, Шотландія); Посольство США в Києві та інші організації. У якості партнерів  кримських та українських НГО ми також співпрацюємо з Посольством США в Україні та Представництвом Європейського Союзу в Україні.

ГО «Світло» активно працює на Півдні та Сході України. Так, у рамках проекту «Розвиток студентського самоврядування в ВНЗ Півдня та Сходу України» (при підтримці Посольства США в Україні) був здійснений моніторинг дотримання права на самоврядування у молоді з Південних областей України.

33

«У рамках проекту «Кримський діалог» (при підтримці Німецького Федерального Фонду EVZ) був здійснений моніторинг дотримання прав людей похилого віку в держустановах в Криму.»

За підтримки Програми «ЗМІ» МФ «Відродження», ГО «Світло» 4 роки  поспіль реалізувало проекти з інформаційної підтримки локальних громад («Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Південної України», «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Північної України», «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України», «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Криму»). У ході цих проектів, близько 60 районних друкованих видань з Півдня, Півночі та Центру України, отримали власні web-сайти та представники цих видань пройшли курси навчання.

ГО «Світло» активно розвиває волонтерський рух в країні. У ході реалізації проекту «Кримський діалог 2: спілкуватися, значить жити!» (за підтримці Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (Німеччина), у співпраці з Всеукраїнською благодійною організацією «Турбота про літніх в Україні»), для роботи з людьми похилого віку, жертвами тоталітарних режимів, було підготовлено більше 100 молодих волонтерів. У кінці 2013 року був реалізований спільний проект ГО «Світло» та шотландської благодійною організацією STAND Int. з навчання кримської молоді найефективнішим європейським практикам волонтерської роботи.

10683677_690806387695201_4312627876971660223_o

ГО «Світло» активно підтримує європейський вибір України. Наша організація спільно з Сімферопольською громадською організацією «Демократичні та громадські ініціативи» реалізувала проект «Крим: Євроформат». У ході даного проекту організовано та проведено низку зустрічей проєвропейських громадських і політичних діячів, як з Європи, так з Україною, з громадськістю Криму. Зустрічі передбачали спілкування з молоддю, ЗМІ та громадськістю Криму (ІА «Аргументи тижня – Крим»), запис інтерв’ю і трансляція його на місцевих телевізійних каналах (ЧТРК), статті в регіональних ЗМІ, обговорення подій в соціальних мережах та інше.

В 2010-2012рр. наша організація також реалізувала проекти «Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд» і «Європейська ідентичність кримської молоді» (за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках Європейської Програми). У рамках даних проектів були проведені різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи (семінари, тренінги, круглі столи, творчі конкурси, кінофестивалі, створено фільми та інші художні роботи), спрямовані на пропаганду європейської інтеграції та європейського вибору серед кримської молоді.

2015-07-09 16.48.41

Для нашої організації є важливим процес захисту та дотримання прав людини в Україні. Тому, спільно з громадської організацією «Всекримськє об’єднання виборців за громадянський мир і міжнаціональну згоду», був реалізований проект «Навчання кримської молоді навичкам використання демократичних механізмів для захисту своїх прав» (за підтримки Представництва ЄС в Україні). Метою проекту було сприяння розвитку демократичного світогляду кримської молоді, формування у молоді Криму інтересу до демократичних стандартів шляхом надання її інформації про можливості використання демократичних механізмів для захисту прав людини.

ГО  "Український центр громадянських ініціатив "Світло" є правонаступницею ГО «Сімферопольська міська громадська молодіжна соціально-екологічна організація «Світло», яка була змушена покинути Крим після його анексії.

ГО «Світло» продовжує працювати в Україні й після окупації півострова. Усі установчі документи організації, банківські рахунки, а також персонал переведено до м. Київ та м. Миколаїв. Зараз весь персонал організації працює у звичному режимі та організація має можливість здійснювати проекти на території всієї України

Про нас

ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло»
— неприбуткова незалежна громадська організація створена в 2005 році. В організації на постійної основі працює 5 осіб. Організація об’єднує близько 100 волонтерів. Географія проектів що реалізує ГО «Світло» охоплює Південні та Східні області України. За останні 5 років при підтримці міжнародних донорів ГО «Світло» реалізувала 20 суспільно важливих проектів.