Український центр громадянських ініціатив «Світло»

Наші проекти

За останні 10 років при підтримці міжнародних донорів ГО  «Світло» реалізувала близько 20 суспільно важливих проектів.

Основними донорами ГО «Світло» у останній час є: 1) Міжнародний Фонд «Відродження» (Європейська програма та Програма «ЗМІ»); 2) Федеральний Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (EVZ), Німеччина; 3) Благодійна організація STAND Int. (Единбург, Шотландія); 4) Посольство США в Києві та інші організації.

Проекти ГО «Світло», підтримані Посольством США  в Україні:

Logo-Посольство-США-Москва

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з 6 січня по 30 червня 2018 року буде реалізовано загальнодержавний проект – масовий відкритий онлайн-курс з медіа-грамотності (Massive Open Online Course – MOOC). Слухачі курсу зможуть вдосконалити знання англійської мови, та в той же час дізнатися більше щодо засобів масової інформації.

USA_flagМасовий відкритий онлайн-курс англійської мови та медіа-грамотності проводиться Регіональним офісом з питань викладання англійської мови (RELO) та відділом преси, освіти та культури посольства США в Україні (Київ). В Україні проект виконує громадська організація “Український центр громадських ініціатив “Світло”.

2)В вересні 2016 року ГО «Світло» при підтримці Посольства США в Україні починає проект з просування молодіжних демократичних ініціатив в одеському регіональному сегменті соцмереж.

Проект передбачає проведення серії майстер-класів (присвячених просуванню контенту в соціальних мережах, вимог до ефективного контенту, просуванню та розкрутці пабликів в соціальних мережах, основам інформаційної безпеки та и чеккінгу пропаганди в соціальних мережах), оголошення конкурсу контенту та інші захоли. Проект передбачає використання соцмереж для розвінчання негативних міфів та фейків про євроінтеграцію, реформи, демократичні перетворення в Одеської області.

Аудиторія: молодь, громадськість, засновники пабликів в соцмережах, ЗМІ та ін.

3) 2016-2017. Проект: “Демократизація освіти в Донецької області шляхом розвитку молодіжного  самоврядування».

Проект передбачає навчання молоді з Донецької області  новим можливостям молодіжного самоврядування.

Мета проекту – активізація  руху з молодіжного самоврядуванню в  Донецької області  (на території, що знаходиться  під контролем української влади) та створення діалогу між молоддю з Заходу та Сходу.

Проектом передбачений діалог молоді з різних областей України та візити студентів з Донецької області до  Львову та Тернополя для ознайомлення з найкращими практикам молодіжного самоврядування.

4) 2014-2015. Проект  «Розвиток студентського самоврядування в ВНЗ Півдня та Сходу України».

Мета проекту – активізація  руху студентського  самоврядування в  південно-східному регіоні України та створення громадського діалогу між молоддю з Заходу та Сходу.

Ми вважаємо, що активна та широка участь молоді в органах студентського  самоврядування в період навчання у ВНЗ – це найважливіший крок для побудови активної особистості, яка вміє відстоювати власні та громадські  інтереси при взаємодії з владою. Студентське  самоврядування є важливим фактором розвитку і модернізації суспільства, виявлення потенційних лідерів, формування майбутньої демократичної еліти нації .

11136743_895273760533504_3035119612789499675_n 11182707_982425288435287_7726275649849612707_o

Проект передбачає навчання молоді з півдня та сходу  новим можливостям самоврядування згідно до нової редакції Закону України “Про вищу освіту”. Проектом передбачений діалог молоді з різних областей України та візити студентів з південно-східних областей до  Львова для ознайомлення з найкращими практикам самоврядування. Проектом також передбачений Конкурс міні-грантів з кращих практик студентського  самоврядування серед учасників проектних заходів.

У ході проекту буде створений молодіжний студентський рух «Студентська Рада – студентська влада!», який об’єднає найактивніших учасників проекту, які представлятиме ВНЗ та молодіжні громадські організації зі всієї України.

Проекти ГО «Світло», підтримані Програмою «Засоби масової інформації» МФ «Відродження»:

Лого видродження

 

1) 2013-2014. Проект: «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Північної України».

2) 2012-2013. Проект: «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Центральної України».

3) 2011-2012. Проект: «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Півдня України».

4) 2010-2011. Проект: «Відкритий Інтернет-простір для районних ЗМІ Криму».

Основні ефекти від реалізації цих проектів:

  1. Привернення уваги місцевих органів влади і громадськості до проблем локальних громад.
  2. Створення механізму для доступу великих інформагенцій до інформації про перебіг подій у регіонах України.
  3. Підготовка  фахівців (з представників від кожного ЗМІ, яке бере участь у проекті), які самі зможуть надалі адмініструвати свої сайти.
  4. Створення більше 60 web-сайтів для районних ЗМІ  України.

IMG_0736 IMG_0745

 

 

 

 

 

 

Проекти ГО «Світло», підтримані Європейською Програмою МФ «Відродження»:

Лого видродження

 

 

1) 2014-2015. Проект «Створення умов для позитивного висвітлення євроінтеграції соціальними медіа Сходу України».

Проект передбачає використання соціальних мереж для розвінчання негативних міфів про Європу та протидії сепаратистським настроям в Україні серед населення Півдня та Сходу України, формування позитивного образу Європи та створення груп молодих активістів, що підтримують ідею євроінтеграції.

2) 2011 – 2012. Проект «Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд» (проект щодо проведення інформаційно-просвітницької кампанії для молоді та студентів кримських вузів щодо Європи, європейських цінностей та європейської ідентичності).

3) 2010 – 2011. Проект «Європейська ідентичність молоді Криму» (проект щодо проведення інформаційно-просвітницької кампанії для молоді та студентів кримських вузів щодо Європи, європейських цінностей та європейської ідентичності).

IMG_5302

Основні ефекти від цих проектів – це:

  1. Формування у молоді  Криму інтересу до практичної участі у європейських програмах на кшталт «Молодь у дії».
  2. Організація дискусії у кримському суспільстві щодо результатів соціологічного дослідження «Ставлення кримської молоді до Європи і європейських цінностей».
  3. Початок роботи в Криму по формуванню груп активістів,  волонтерів та прихильників євроінтеграції та євроідентичності використовуючи мережевий метод.
  4. Згуртування громадських організацій Криму навколо ідей європейської ідентичності Криму, завдяки проведенню конкурсу міні-проектів «Будь Європейцем!» та спільного святкування Дня Європи.
  5. Популяризація у ВНЗ Криму творчої та наукової активності молоді, яка спрямована на Європу, європейські цінності та прийняття європейської ідентичності.

IMG_1627

 

 

 

 

 

 

 

 

Проекти ГО «Світло», підтримані  фондом EVZ (Німеччина)

td_evz_ukra_ueber

 

 

 

1) 2017-2019. Проект: «Допомога та адвокація інтересів вимушених переселенців, жертв націонал-соціалізму, які постраждали від конфлікту на Сході України».

Проект реалізується при підтримці німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (www.stiftung-evz.de/rus/nachalo.html) в рамках програми «Місце зустрічі – Діалог» (www.mestovstrechi.info/ua). Проект буде реалізований впродовж 2017-2019 рр. в Донецької та Дніпропетровської областях. Проект спрямований на надання актуальної допомоги внутрішнім переселенцям,  жертвам націонал-соціалізму та адвокацію їх інтересів. В ході проекту будуть підготовлені  волонтери, які допоможуть представникам цільової групи покращити умови життя, подолати ізольованість та дефіцит спілкування.

2) 2015-2016. Проект «Надання допомоги жертвам націонал-соціалізму, постраждалим від бойових дій на Сході України».

Даний проект спрямований на підготовку волонтерів і надання гуманітарної допомоги жертвам націонал-соціалізму, постраждалим від бойових дій на Сході України.

3) 2013 – 2015. Проект «Кримський діалог: допомога маломобільним і немобільним жертвам націонал-соціалізму в Криму».

В рамках даного Проекту в різних районах Криму були створені 5 клубів спілкування – простір для спілкування людей похилого віку, жертв тоталітарних режимів. Була організована робота у різних гуртках за інтересами (театральні постановки, «умілі руки»), були проведені навчальні семінари, організовані театральні прем’єри та виступи театральних груп. Систематична робота охоплювала більше 100 літніх людей, представників цільової групи і близько 40 молодих волонтерів.

^DC2346FB663F9634D6B89C07B231C5B13BC4206E9DEC1EF1BD^pimgpsh_thumbnail_win_distr ^56B232ECD48FEAD2E6D0D85B9EC0852BD2E44F864B8F381021^pimgpsh_fullsize_distr

 

 

 

 

 

 

 

Проекти ГО «Світло», підтримані іншими донорами:

1) З грудня 2017 по січень 2019  року в рамках Програми територіального співробітництва Білорусь – Україна (EaPTC) починається реалізація міжнародного проекту «Розвиток традиційних народних ремесел як драйвер зростання МСП і самозайнятості в прикордонних громадах України та Білорусі» (www.eaptc.eu/ru/program/view -belarus-ukraine.html).

EaPTC_FullColor_enlarged

Проект  реалізується  в рамках програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC). Програма фінансується Європейським Союзом в рамках підтримки ініціатив Східного Партнерства.

giz-logo

 

 

2) 2017-2018. Проект:  «ПроОсвіта: розвиток молодіжного самоврядування на Сході та Півдні України  як стартової навчальної платформи для активних громадян».

bezymyannyy-2

Мета проекту – навчити молодь зі Сходу та Півдня України  можливостям  участі в суспільно-політичному житті та інструментам впливу на місцеву владу  за рахунок розвитку місцевого молодіжного самоврядування та створення молодіжних Рад.

Проект реалізується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт.

 

Stand

3) 2013 р.  Проект «Навчання молодих волонтерів навичкам надання підтримки самотнім літнім людям в Криму». Проект при підтримці благодійної організації STAND Int. (Единбург, Шотландія) по розвитку волонтерського руху серед кримської молоді.

 

Партнерські  проекти ГО «Світло»:

1) 2013р. у партнерстві з громадською організацією «Демократичні та громадські ініціативи» (м. Сімферополь, керівник Юрій Шамков ) був реалізований проект «Крим: Євроформат» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках Європейської Програми.

Актуальність даного проекту полягає у вирішенні проблеми дефіциту спілкування кримчан з представниками еліт і лідерами думок України та Європи, що є важливим фактором для формування у кримчан власного ставлення до Європи і європейців. У ході даного проекту організовано та проведено низку зустрічей проєвропейських громадських і політичних діячів, як з Європи, так з Україною, з громадськістю Криму. Зустрічі передбачали спілкування з молоддю , ЗМІ та громадськістю Криму, запис інтерв’ю і трансляція його на місцевих телевізійних каналах, статті в регіональних ЗМІ, обговорення подій в соціальних мережах та інше.

2) 2012 – 2013 рр. у партнерстві з громадською організацією «Всекримське об’єднання виборців за громадянський мир і міжнаціональну злагоду» (м. Сімферополь, керівник Микола Губаніщев ) був реалізований проект «Навчання кримської молоді навичкам використання демократичних механізмів для захисту своїх прав» (за підтримки представництва ЄС в Україні).

Метою було сприяння розвитку демократичного світогляду кримської молоді, формування у молоді Криму інтересу до демократичних стандартів шляхом надання їй інформації про можливості використання демократичних механізмів для захисту прав людини.

Детальніше на сайті організації : www.voters.org.ua.

3) 2011р. у партнерстві з громадською організацією «Демократичні та громадські ініціативи» (м. Сімферополь, керівник Юрій Шамков ) був реалізований проект «Цивільні медіа: інструмент для змін» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ при Посольстві США в Україні.

Проект був спрямований на надання можливості кримському суспільству мати додаткові джерела інформації у вигляді медіа-платформи Кримський громадський медіа портал для розвитку вільної журналістики, а також для надання допомоги місцевим громадам у підготовці кадрів і ресурсів для розвитку громадянських журналістів та для забезпечення активної участі громадян у житті країни.

4) 2009р. Разом з Коаліцію громадських організацій Криму «Громадська ініціатива» створення 5 ОСББ у м. Сімферополь.

5) 2009 р. Разом з Коаліцією громадських організацій «Крим без тютюнового диму» здійснена молодіжна акція «Прощавай, сигарето».

6) 2008 р. Проект: тренінги студентів Криму, по поясненню їх прав у випадку їх незаконної затримки, а також інших протиправних дій з боку представників правоохоронних органів.

7) Інші проекти.

Про нас

ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло»
— неприбуткова незалежна громадська організація створена в 2005 році. В організації на постійної основі працює 5 осіб. Організація об’єднує близько 100 волонтерів. Географія проектів що реалізує ГО «Світло» охоплює Південні та Східні області України. За останні 5 років при підтримці міжнародних донорів ГО «Світло» реалізувала 20 суспільно важливих проектів.